LEZZET NOKTALARIMIZ

Kervansaray Restaurant Havuzbaşı Restorant Kır Bahcesi Restorant Beyaz Bahçe Restorant Hacıbaba Sinan Et Lokantası SARAY (yeni)

HAKKIMIZDA

1942 Yılından itibaren Malatya'da hizmet veren lokantamız taş fırında kuzu eti ile yapılan ve Türkiye'de kayısı kadar ünlenen Kağıt kebap, kuzu dolma, fırın kavurma, fırın kebap, kaburga dolması, incik kebap, Malatya sofrasının seçkin yemeklerini
 Hacı Baba geleneksel lezzetiyle konuklarının damak zevkine sunmaktadır.

63 yıllık tecrübesiyle Malatya'da aşçılık sanatında bir ekol olan Hacı Baba; üretimi tamamen hijyenik ortamlarda gerçekleştirilen leziz yemeklerinin ünü Türkiye sınırlarını aşarak bir çok Avrupa ülkesine taşınmıştır. Her yıl Avrupa'nın birçok kentinde düzenlenen Malatyalılar gecesinde Malatya'nın yöresel yemeklerini davetlilere sunarak hemşerilerinin yüz akı olmuştur. Türkiye’yi yemek kültürü tanıtımında Çırağan Sarayında yapılan lezzet festivalinde Türk Mutfağının ne kadar iyi yerde olduğunu bütün dünya mutfağına göstermiştir.

Türk Mutfağı bir yerde tanıtılacaksa Hacıbaba mutfağı Türk Mutfağını ilk temsil eden kuruluş olarak ordadır. Katıldığı bütün festival ve fuarlarda en büyük ilgiyi kendisine çeken bir kuruluştur. Kurulduğu günden beri Malatya'yı ziyaret eden ünlü şahsiyetlerin uğrak yeri haline gelen Sinan et lokantası bünyesine Kervansaray Restaurantı da çekerek her geçen gün daha da büyüyerek Malatya da kalitenin adresi haline gelmiştir.

2009 yılındada açık alanlı, kır bahçeli ve havuzlu büyük bir tesis yaparak Malatya halkına HAVUZBAŞI MALATYA SOFRASI nı sunmuştur.

Her türlü organizasyonunuz için yurdun her yöresine taş fırın da pişen lezzetli yemeklerini Dünyanın neresinde olursanız olun kavuşturabilme imkânına sahip olduğu gibi size konuklarınızı en güzel şekilde ağırlamanın keyfini yaşatacaktır.