LEZZET NOKTALARIMIZ

Kervansaray Restaurant Havuzbaşı Restorant Kır Bahcesi Restorant Beyaz Bahçe Restorant Hacıbaba Sinan Et Lokantası SARAY (yeni)

Malatya Haber Başbakan Ziyareti

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Malatya ziyareti öncesinde ve sırasında kentteki hareketlilik dikkat çekti.

Karayolları ve belediye ekipleri, yolları onarıp, çizgiler çizerken, Başbakanın geçeceği güzergahta yeralan Belediye civarında, yol süpürme araçları çevreyi tertemiz etti.

Programda olmamasına rağmen Başbakanın belediyeyi ziyaret edebilme olasılığına karşılın Malatya Belediyesi Mehter Takımı da bina önünde hazır ve nazır bekledi. Ancak, Başbakan otobüsle geçerken belediye önünde kısa bir süre durakladı, burada bekleyen vatandaşları selamlayıp Atatürk Spor Salonu'na gitti.

Bu arada Başbakanla beraber Malatya'ya gelen ve geceyi Öğretmenevi'nde geçiren bakanlardan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de, Başbakandan önce Malatya caddelerinde gözüktü. Ziraat Bankası civarında aracından inen bakan, kaldırımda yaya olarak yürüdü. Bakan, İnönü Kapalı Çarşısı ve Belediye civarında vatandaşlarla tokalaştı.

YEMEK MENÜSÜ..
Öte yandan Başbakan ve beraberindekilere, Kervansaray Restaurant'ta parti Kadın Kolları tarafından yemek verildi.

Menüde; Aya Çorbası, Yoğurtlu Çorba, Kiraz Yaprağından Köfte, Analı Kızlı Köfte, Kağıt Kebabı, İncik ve Kayısı Tatlısı vardı.

HASTA ZİYARETİ..
Başbakan Tayyip Erdoğan, felçli bir vatandaşı da evinde ziyaret etti.

Çukurdere Mahallesi Özdoğan Apartmanı'nda oturan Cihan Kılıç (29) isimli evli ve iki çocuk babası felçli şahsın durumu, Başbakan Erdoğan'a iletildi. Başbakan ve eşi, sözü edilen adrese giderek hastanın sorunlarını dinledi. Basın mensuplarının alınmadığı hasta ziyareti sonrasında düşüncelerini anlatan Cihan Kılıç'ın babası Mehmet Kılıç, "Sayın Başbakanımız ve eşi evimizi şereflendirdi ve hastamızın sorununu dinledi. Kendisine ve ailesine teşekkür ederiz" dedi. Başbakan, hasta ziyareti çıkışında
vatandaşların sevgi gösterisi ile karşılandı.

Öte yandan, Cihan Kılıç'ın 10 ay önce evinin banyosunda düşerek rahatsızlandığı, felç nedeniyle kaldırıldığı hastanede beyninde ur tespit edildiği öğrenildi.
Foto Galeri
Video Galeri
Habere Ait Fotoğraf Galerisi Bulunamadı...